top of page
Obrázek autoraactual-news

Sudkyne a advokátky z krajín Afriky diskutujú vo Vatikáne o obchodovaní s ľuďmi

Sudkyne, advokátky a prokurátorky z Afriky diskutujú vo Vatikáne na tému obchodovania s ľuďmi a organizovaného zločinu.

Vo Vatikáne sa v dňoch 12. – 13. decembra zišlo viac ako 50 žien pôsobiacich v justícii v rozličných štátoch Afriky. Sudkyne, advokátky a prokurátorky diskutujú na tému obchodovania s ľuďmi a organizovaného zločinu. Zaoberajú sa najmä otázkou obetí a ich znovuzačlenenia do spoločnosti.

Sympózium so zastúpením 18 afrických štátov, Pakistanu a USA organizuje Pápežská akadémia vied. Z Afriky sa zišli vysoko kvalifikované ženy z Angoly, Beninu, Botswany, Capo Verde, Etiópie, Ghany, Kene, Malawi, Maroka, Mozambiku, Nigeru, Nigérie, Senegalu, Sierry Leone, Tanzánie, Tuniska, Ugandy a Zambie. Samit nadväzuje na podobné celosvetové stretnutie, ktoré sa vo Vatikáne konalo v roku 2017, kde sa došlo k uzáveru, že osobitnú pozornosť treba venovať špecifickým problémom afrického kontinentu. Boju proti modernému otroctvu v zmysle nútených prác, prostitúcie či obchodovania s ľudskými orgánmi venuje pápež František osobitnú pozornosť.

Ako uvádza v komuniké o podujatí kancelár Pápežskej akadémie vied Mons. Marcelo Sánchez Sorondo, každoročne sa stane obeťou tohto zločinu 50 miliónov ľudí, veľké percento z nich pochádza práve z Afriky. Rany násilia si odnášajú nielen na tele, ale aj na duši, a tie sú oveľa hlbšie než tie fyzické. Obete totiž väčšinou nie sú viac schopné nadväzovať dôverné priateľské medziľudské vzťahy.

Častokrát bývajú zapredané práve svojimi najbližšími.

„Nie náhodou je spravodlivosť vždy predstavovaná ako žena – je všeobecne známe, že ženy sú viac než muži schopné individuálneho posúdenia jednotlivca od prípadu k prípadu. Ich povolanie k spravodlivosti v spoločnosti – dať každému to, čo mu patrí – je širšou manifestáciou tejto ich dispozície“ – uvádza v kancelár Pápežskej akadémie vied.

„Sudcovia sú dnes viac než kedykoľvek predtým povolaní venovať pozornosť potrebám obetí – oni sú tými prvými, ktoré musia byť rehabilitované a reintegrované do spoločnosti a v ich záujme sa musí pokračovať v neľútostnom boji proti obchodníkom s ľuďmi a trýzniteľom,“ uviedol pápež František v príhovore na samite o obchodovaní s ľuďmi v roku 2016.

0 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

12-18.6.2019 Myrna Nazzou z Damašku na Slovensku

📷 14.6.2019 17:30-19:00 Piatok Miesto konania: Klokočov (okres Michalovce), Chrám Zosnutia Presvätej Bohorodičky Pozývame Vás na...

Comments


bottom of page